ד"ר חאלד גאנם קרדיט תמונה יח"צ

לרגל יום רופאי השיניים שיצויין היום, 6.3, פגשנו לראיון את ד"ר חאלד גנאים ממרפאת כללית סמייל בקרית השרון בנתניה. ד"ר גנאים, בן 30 מתגורר בנתניה ובמקביל לעבודתו בכללית סמייל הוא מתמחה בתחום הפריודונטיה באוניברסיטת תל אביב. בכללית סמייל החל לעבוד לפני כשנתיים כרופא שיניים לילדים.

ד"ר גנאים אולי "רק" בן 30, אבל הידע המקצועי, היכולות והכישרון שלו יכולים להתאים גם לאדם בגיל הכפול מגילו. בעבר עבד במסעדנות ובמלצרות, הדריך בקורס פסיכומטרי ובקורס הכנה לראיונות קבלה ובמשך תקופה עבד כמעצב גרפי בתחום הפרסום. כיום, לאחר שלדבריו "עשה סטופ בחיים" כדי לבחון מה המקצוע שבו הוא רוצה לעסוק לטווח הארוך ולאחר שעבר דרך כמה מקצועות שונים גם באקדמיה – החל ממתמטיקה, דרך ביולוגיה ועד סיעוד, בסוף הוא "ננעל" על רפואת השיניים.

"רפואת שיניים מאפשרת לי לשלב בין אמנות לעבודת ידיים", הוא אומר. "מעבר לכך, עבודה בשעות היום משאירה לי זמן פנוי לתחביביי. לצד העיסוקים המקצועיים והלימודים מוצא ד"ר גנאים זמן לנגן ("מגיל 16 אני מנגן בעוד"), קורא וכותב. בשנה שעברה אף הוציא לאור ספר שירה בערבית בשם "בכחול" שראה אור בקהיר.

הספר הוצג במסגרת תצוגת הספרים הבינלאומית שנערכה בבירת מצרים בשנה שעברה, והוא עוסק בפילוסופיה, חיים, חברה ואהבה והשילוב ביניהם.

ציטוט קטע מהספר שעוסק בדברים שקורים לנו במקרה, והאם המושג הזה בכלל קיים:

!Destiny

"…coincidence"

It is but an illusion

Forged by the hands of fate

To exonerate itself

From the guilt of reality

"מבחינת היעדים שהצבתי לעצמי, אני במקום טוב – הגעתי להתמחות, ואני מתכוון להמשיך במחקר ולתרום כמה שיותר לתחום רפואת השיניים ובנוסף חשוב לי גם לקדם את שירותי הבריאות בפריפריה", אומר ד"ר גנאים. "בתום ההתמחות אני מתכנן ללמוד לתואר נוסף בשפה הערבית או במוסיקה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.