סטיבן יאיר גת, תושב מושב פורת שבשרון, נעצר בחשד להעלמת הכנסות בסכום כולל של מיליוני שקלים. בין היתר גת חשוד כי העלים 9 מיליון שקלים מדיווחיו לרשות המסים, וכי צירף מסמכים כוזבים להצהרת ההון שהגיש לרשות המסים, בהם השמיט מעל ל- 14 מיליון ₪. בית משפט השלום בתל אביב שחרר את החשוד בתנאים מגבילים.

סטיבן יאיר גת. מבקשת המעצר עולה כי במסגרת פעילות של פקיד שומה חקירות מרכז בשיתוף פקיד שומה נתניה. עלה החשד כי גת. העוסק בתיקון ובמכירה של מחשבים וטלפונים סלולריים. לא מדווח על מלוא הכנסותיו.

בעקבות החשדות נפתחה חקירה גלויה. במסגרתה נתפסו מסמכים מעסקו ומביתו של גת. וגם ממייצגו. ממצאי החקירה עד כה מצביעים על כך שבין השנים 2020-2011. קיים פער של לפחות 9 מיליון שקלים בין תשלומים שהועברו מחברות האשראי לחשבונו של גת. לבין מחזוריו המדווחים.

כמו כן, עלה כי בהצהרת ההון שהגיש גת צורפו מסמכים כוזבים. בהם אישור יתרת עו"ש מהבנק בסך 70,024 ₪. בעוד שהיתרה הנכונה עמדה על 870,024 ₪.

על פי החשד גת צירף גם מסמך אישור מהבנק. על פיו יתרת הפיקדונות שלו עומדת על 0 ₪. כאשר בפועל היתרה עומדת על 11,428,000 ₪. עוד עולה כי הוא השמיט חשבון בנק נוסף מהצהרת ההון. שבו קיימת יתרה בסך 3,260,000 ₪.

כבוד השופט אהרון האוזרמן שחרר את החשוד בתנאים מגבילים, בהם ערבות עצמית על סך 300,000 ₪, ערבות צד ג' בסך 150,000 ₪, הפקדת מזומן על סך 50,000 ₪ וצו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום. בנוסף הטיל השופט צו איסור פרסום על התיק למשך 48 שעות במהלכן ביקש החשוד להאריך את צו איסור הפרסום.

בתחילת החודש, נדונה בבית המשפט בקשתו של החשוד להאריך את תוקף איסור הפרסום של שמו. בית המשפט קיבל את טיעוני פקיד שומה חקירות מרכז, על פיהם יש לפרסם את שם החשוד, ובהמלצת בית המשפט החשוד חזר בו מבקשתו, והבקשה נמחקה.

סטיבן יאיר גת
צילום: pixabay

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *